امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در هزار کیلومتر ساحل که مهم‌ترین منابع و مصالح ما آنجا است فقط ۴۵۰هزار جمعیت وجود دارد.

این سخن مقام معظم رهبری که ما را از دریا دور کرده‌اند زیرا استعمار برنامه ریزی نمی‌کند که شما فردا آسیب ببینید ، بلکه برنامه‌هایی را ریخته که صد سال بعد، آسیب آن را ببینید.

ما را که زمانی قدرت دریایی بوده‌ایم، از دریا دور کرده‌اند زیرا ایران در زمان هخامنشی قدرت دریایی بوده است، با تفکر ایرانی‌هایی که می‌خواستند یونان را تصرف کنند، کاری نداریم؛ زیرا ما ایده‌ی تعرض نداریم، اما باید از منابع خود استفاده کنیم .

مقام معظم رهبری می‌فرماید: ما که چند صد سال قدرت دریایی بوده‌ایم اکنون چه اتفاقی افتاده که آنان که اصلاً در دریا نبوده‌اند، اکنون در دریا قدرتمند هستند؟ استعمار انگلیس به مرور زمان ما را از دریا دور کرده است.

دریادار سیاری گفت: هرگاه بخواهید ملتی را در چنگ داشته باشید، باید سرنخ منافعش در دستتان باشد و نباید گذاشت که فرد آگاه شود.

این موضوع سبب شده است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند:" بودن در دریای عمان برای ما یک گنج است و باید اعتراف کنیم که آن را کشف نکرده ایم و تاکنون نسبت به آنجا غفلت شده است"

وی افزود: وقتی ما برای اولین بار می‌خواستیم به دستور رهبری به آب‌های آزاد برویم و مجوز گرفتیم به مدیترانه و به شرق اقیانوس هند برویم، ناوگروه دوازدهم بود که از کانال سوئز عبور کردیم. کانال سوئز کانال مصنوعی است و در اختیار کشور مصر است و این کانال سالانه میلیاردها دلار درآمد دارد و هر کشتی که رد شود باید پول بدهد .ما به آنجا رفتیم، به ما مجوز عبور نمی‌دادند و چهار پنج روز آنجا مانده بودیم که ما را راه نمی‌دادند و بچه‌ها می‌گفتند چه کنیم؟ گفتند دعای توسل بخوانیم آن قدر دعای توسل خواندند که تا وقتی ما آنجا بودیم، مبارک سرنگون شد و ظرف مدت ۴۸ ساعت ما مجوز عبور گرفتیم.

همه فکر می‌کردند ما رفتیم مبارک را سرنگون کردیم. دعای توسل کارساز شد و ما عبور کردیم.

برای رژیم صهیونیستی خیلی سنگین بود که ما آنجا حضور پیدا کردیم.